...
اسپیس ایران | بلاگ
جوملا

آموزش تنظیمات اف تی پی در جوملا

ابتدا وارد بخش مدیریت جوملا شوید.
پس از ورود به بخش مدیریت در جوملا از منوی سایت گزینه تنظیمات کلی را انتخاب کنید.
نکته: برای اینکه تغییراتی که می خواهیم را ذخیره کنیم می‏بایست فایل configuration.php در ریشه جوملا را قابل ویرایش کنیم، برای این امر در صورت عدم قابل ویرایش بودن این فایل باید پرمشین فایل مذکور را به 777 از طریق کنترل پنل تغییر دهید. 

پس از باز شدن صفحه تنظیمات کلی در بین تب‏های موجود، آخرین تب یعنی سرور را انتخاب کنید، اکنون شما تنظیمات مرتبط با لایه FTP را مشاهده خواهید کرد.
فعال بودن FTP: در صورتی که بخواهید لایه FTP را فعال کنید می‏بایست این گزینه را بر روی بله قرار دهید. در صورتی که این گزینه روی خیر باشد این لایه غیر فعال باقی خواهد ماند.
هاست FTP: عموما بر روی سرورهای متفاوت این گزینه به صورت localhost و یا 127.0.0.1 تنظیم می‏ شود.
پورت FTP: عموما پورت FTP بر روی پورت 21 تنظیم می‏ شود.
نام کاربری FTP: شاید یکی از مهترین بخش‏ های تنظیمات FTP این گزینه می‏باشد .جهت قرار دادن اطلاعات صحیح این گزینه ابتدا از طریق کنترل پانل سایت خود یک اکانت FTP بسازید(آموزش ایجاد اکانت اف تی پی در گذشته در سایت قرار داده شده است)
– رمز عبور FTP: رمز عبور اکانت اف تی پی خود را در این قسمت وارد کنید.
ریشه FTP: ریشه ی اف تی پی را با توجه به محل نصب جوملا تعیین کنید، به طور مثال در صورتی که جوملا در پوشه اصلی سایت نصب شده است از گزینه ی “/” استفاده کنید.
تبریک می‏ گوییم، هم اکنون شما موفق به تنظیم این لایه بسیار مفید در جوملا شده ‏اید، کافیست که دکمه ذخیره را بزنید تا اطلاعات شما در فایل configuration.php ذخیره شده و این لایه قابل استفاده باشد .

توجه : بعد از ذخیره اطلاعات لایه FTP پرمشین فایل configuration.php را که به 777 تغییر داده بود به حال اولیه خود یعنی 644 باز گردانید. شما از این پس با همین پرمشین می‏ توانید تغییرات لازم را در تنظیمات کلی اعمال کرده و ذخیره کنید

آموزش تنظیم اف تی پی در جوملا –  FTP در joomla – اف تی پی جوملا- تنظیمات اف تی پی جوملاتجربه بالاترین سطح کیفیت میزبانی وب
اسپیس ایران با بیش از ۱۰ سال تجربه، انواع خدمات میزبانی وب، ثبت دامنه و سرور های مجازی را با بالاترین سطح کیفیت ممکن ارائه می نماید.
خرید هاست
ثبت دامنه
سرور مجازی

بیشتر بخوانید

13 نکته برای افزایش امنیت در جوملا

admin

جوملا چیست؟ معرفی joomla

admin

آموزش تصویری نصب جوملا در دایرکت ادمین

admin

آموزش ریست پسورد جوملا از طریق فایل دیتابیس

admin

نوشتن دیدگاه