...
اسپیس ایران | بلاگ
دامنه های بین المللی

افزایش جهانی قیمت دامنه های دات کام com.

تعرفه ثبت، تمدید و انتقال دامنه های دات کام از تاریخ 10 شهریور ماه 1400 در حدود 7 درصد افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است این افزایش قیمت از سوی فروشنده انحصاری دامنه های دات کام (Verisign) اعمال گردیده و هیچگونه ارتباطی با اسپیس ایران و رجیسترار همکار ندارد. شرکت Verisign به عنوان یکی از اولین و اصلی ترین ارائه دهندگان خدمات زیر ساخت اینترنت از سال 1995 در حال فعالیت می باشد و ارائه خدمات ثبت دامنه هایی مانند com, .net, .cc, .tv را بر عهده دارد.

افزایش 60 درصدی تعرفه دامنه های com. با برنامه بلند مدت 10 ساله:

در سال 2018 Verisign با انتشار بیانیه ای عمومی که با توافق دولت آمریکا و ICANN انجام شده بود، افزایش قیمت پسوند دامنه com. را اعلام نمود. این شرکت تنها نماینده انحصاری فروش دامنه های دات کام می باشد و این افزایش قیمت به صورت سراسری روی تمامی رجیسترار ها و ثبت کنندگان دامنه اثر می گذارد.

بر اساس توافق انجام شده بین شرکت Verisign با دولت ایالات متحده و ICANN، این شرکت می تواند پس از گذشت 8 سال قیمت دامنه های دات کام را افزایش دهد. با توجه به این موضوع که قیمت دامنه های دات کام از سال 2012 میلادی ثابت بوده است، افزایش قیمت از 10 شهریور ماه امسال اجرایی خواهد شد و روی هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامنه های دات کام اثر خواهد داشت.

این افزایش قیمت نتیجه‌ تصمیم‌ گیری ICANN نبوده و حاصل توافق شرکت Verisign با وزارت بازرگانی ایالات متحده می باشد که بر دامنه‌ های .com به‌ صورت محدود نظارت می‌کند. مدیرعامل ICANN در رابطه با افزایش تعرفه دامنه های دات کام اعلام نموده که سازمان وی مسئول تنظیم قیمت‌ دامنه ها نیست و در قیمت‌گذاری خدمات ثبت دامنه‌های com. تابع وزارت بازرگانی و وزارت دادگستری ایالات متحده است.

شرکت Verisign بر اساس یک برنامه بلند مدت 10 ساله، افزایش قیمت حدودا 60 درصدی را برای دامنه های دات کام در نظر گرفته است. بر این اساس شرکت Verisign می تواند تعرفه دامنه های دات کام را در هر سال به میزان 7 درصد افزایش دهد.

این افزایش قیمت در سال های گذشته به شکلی نامحسوس روی سایر دامنه ها مانند net, org, biz انجام شده است با این حال تاثیر این افزایش قیمت برای دامنه های دات کام بسیار بزرگتر است و شامل بیش از ۴۰٪ دامنه جهانی ثبت شده می شود.

لازم به ذکر است این افزایش قیمت کاملا بدون در نظر گرفتن مواردی مانند نوسانات نرخ ارز می باشد و هرگونه تغییر در نرخ ارز اثر جداگانه روی قیمت دامنه های دات کام خواهد داشت.

توصیه اسپیس ایران:

با توجه به دلاری بودن هزینه دامنه های بین المللی و افزایش تصاعدی تعرفه دامنه های بین المللی همزمان با کاهش ارزش ریال، توصیه اسپیس ایران ثبت و تمدید دامنه ها به صورت چند ساله تا 10 سال می باشد. (افزایش اعتبار و تمدید پیاپی دامنه های دات کام تا 10 سال قابل انجام است)

افزایش قیمت دامنه های دات کام در تاریخ 10 شهریور ماه 1400 برابر با 1 سپتامبر 2021 انجام خواهد شد، اسپیس ایران به تمامی کاربران توصیه می کند قبل از این تاریخ نسبت به ثبت دامنه، تمدید یا انتقال دامنه های خود با بازه زمانی دلخواه اقدام نمایند.

در صورتی که دامنه شما در گذشته به ثبت رسیده است و قصد تمدید آن را دارید، می توانید وارد حساب کاربری خود شده و به قسمت (دامنه ها / تمدید دامنه) مراجعه نمایید.

در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل از طریق بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.تجربه بالاترین سطح کیفیت میزبانی وب
اسپیس ایران با بیش از ۱۰ سال تجربه، انواع خدمات میزبانی وب، ثبت دامنه و سرور های مجازی را با بالاترین سطح کیفیت ممکن ارائه می نماید.
خرید هاست
ثبت دامنه
سرور مجازی

بیشتر بخوانید

آموزش رفع خطای Domain Suspension

admin

نحوه تایید هویت و فعال سازی دامنه های بین المللی

admin

نوشتن دیدگاه