...
اسپیس ایران | بلاگ
دانلود

دانلود نرم افزار putty نسخه 0.66

putty برنامه‌ای برای مدیران سرور و سرویس دهندگان است تا به کمک پروتکل‌های SSH، Telnet و Rlogin از راه دور به سیستم تحت لینوکس متصل می‌شود. به کمک Putty می‌توان در محیط ویندوز از راه دور به یک سیستم لینوکس اتصال برقرار کرد.

 این نرم افزار یک شبیه‌ ساز ترمینال، کنسول رایانه‌ای و برنامه‌ای برای انتقال فایل است که به صورت یک نرم‌ افزار آزاد توسعه داده می‌شود. این برنامه از چندین پروتکل محتلف از جمله SCP، SSH، تلنت و rlogin پشتیبانی می‌کند. نام PuTTY معنای خاصی ندارد، TTY اختصاری است که در یونیکس برای کلمه Teletype استفاده می‌شود و نام ترمینال است. این برنامه در اصل برای سیستم‌ عامل مایکروسافت ویندوز نوشته شده است، اما به چند سیستم‌عامل مختلف دیگر هم پورت شده است.

عمدتا کاربران سرورهای لینوکس از shell یا همان command line برای کنترل سرور خود استفاده می کنند، نرم افزار putty یکی از معروفترین نرم افزارها است که به خوبی این امکان را برای شما فراهم می آورد.

در این نرم افزار شما میتوانید به راحتی از راه دور به یک سرور لینوکس وارد شده و آن را مدیریت کنید. همچنین این نرم افزار قابلیت اتصال به درگاه سریال که برای کانفیگ روترها کارآمد است را نیز دارد. این نرم افزار یک شبیه‌ ساز ترمینال و نرم افزاری برای انتقال فایل است که به صورت یک نرم‌افزار آزاد توسعه داده می‌شود.

اصلی ترین کاربرد این نرم افزار مدیریت سرور های لینوکس از طریق ssh می باشد و این نرم افزار در این زمینه کاربرد بسیار وسیعی دارد، این نرم افزار نیازی به نصب ندارد و به صورت قابل حمل قابل اجرا می باشد، با توجه به کاربرد این نرم افزار در موارد خاص و سهولت کاربران، برای دانلود این نرم افزار کلمه عبور در نظر گرفته نشده است و نرم افزار نیز داخل فایل فشرده قرار نگرفته است.

برخی از اصطلاحات این نرم افزار:

Port: شماره برنامه بر روی یک کامپیوتر خاص و یا به عبارت بهتر شماره شناسایی نرم‌افزار است. مثلاً معمولاً برنامه webserver دارای پورت ۸۰ است.
SSH: استانداردی برای اتصال به هسته لینوکس می‌باشد این استاندارد اطلاعات را به صورت رمز شده ارسال می‌کند.
Telnet: امکانی است برای چک کردن وجود یک برنامه روی یک پورت و اتصال به آن.
Rlogin: استاندارد دیگری برای اتصال به سیستم از راه دور.
Raw: استاندارد دیگری برای اتصال است که امروزه کمتر استفاده می‌شود.

دانلود نرم افزار putty 0.66 برای ویندوز

نام فایل: putty
ورژن: 0.66
حجم فایل: 500kb
دانلود
پسورد فایل دانلود شده: www.spaceiran.com

دانلود putty – دانلود نرم افزار putty – مدیریت سرور از طریق ssh – دانلود نسخه قابل حمل نرم افزار putty – دانلود نرم افزار مدیریت سرور های لینوکس از طریق ترمینال – دانلود برنامه پوتی برای مدیریت سرور – مدیریت سرور لینوکس – دانلود آخرین ورژن برنامه puttyتجربه بالاترین سطح کیفیت میزبانی وب
اسپیس ایران با بیش از ۱۰ سال تجربه، انواع خدمات میزبانی وب، ثبت دامنه و سرور های مجازی را با بالاترین سطح کیفیت ممکن ارائه می نماید.
خرید هاست
ثبت دامنه
سرور مجازی

بیشتر بخوانید

دانلود نرم افزار VNC Viewer

admin

دانلود مجموعه والپیپر های اسپیس ایران

admin

نوشتن دیدگاه