اسپیس ایران | بلاگ
اخبار اسپیس ایران

با نسخه جدید وبسایت اسپیس ایران بیشتر آشنا شوید

پس از گذشت 2 سال سرانجام وبسایت اصلی اسپیس ایران به نسخه پنجم بروزرسانی شد، شاید برای شما جالب باشد که در 2 سال طول عمر نسخه چهارم وبسایت اسپیس ایران بیش از 2000 بروزرسانی در بخش های مختلف سایت انجام شد، بروزرسانی های کوچک و بزرگی که مسلما تمامی آن ها برای کاربران محسوس نبوند و برخی از آن ها به جزییات بسیار کوچک مربوط بوده اند.

در زیر می توانید تصویری کلی از تمامی نسخه های اسپیس ایران تا امروز را مشاهده کنید:

نسخه پنجم وبسایت اسپیس ایران:

اکنون پنجمین نسخه وبسایت اسپیس ایران پس از گذشت چندین ماه از زمان آغاز طراحی و آماده سازی در دسترس قرار گرفته است. این نسخه با بیشترین تغییرات نسبت به نسخه های قبل همراه بوده است و یک بروزرسانی بزرگ محسوب می شود، برای آماده سازی این نسخه زمانی بیشتر از طراحی و آماده سازی نسخه های قبل صرف شده و تقریبا تمامی صفحات سایت و بخش بلاگ دستخوش تغییرات بسیار گسترده از نظر محتوا و نوع طراحی قرار گرفته اند، همچنین بخش های جدیدی نیز به سایت اضافه شده است.

مانند گذشته دسترسی آسان به تمامی بخش های سایت در اولویت قرار داشته است. برای بهترین حالت نمایش تصاویر در بالاترین رزولوشن های موجود تمامی آیکن ها و تصاویر سایت در نسخه پنجم از نو طراحی شده اند، در حقیقت هیچکدام از تصاویر نسخه های قبل در این نسخه موجود نیست و حتی تصاویر مشابه نیز برای هماهنگی با بالاترین رزولوشن های موجود مجددا بازطراحی شده اند.

نسخه پنجم اسپیس ایران کاملا به صورت واکنشگرا بر پایه High Resolution طراحی شده است و از نسخه سوم Bootstrap بهره می برد.

 

بخش ها و سرویس های جدید:

افتتاح بخش آپتایم

اکنون بخش جدیدی به اسپیس ایران اضافه شده است که کاربران می توانند در آن آپتایم دقیق سرویس های میزبانی وب را مشاهده کنند، در این بخش در هر ماه آپتایم ماه دقیق ماه گذشته سرویس های میزبانی وب منتشر می شود.

لایسنس رایگان دایرکت ادمین برای سرور های مجازی

سرور های مجازی با رم بیشتر از 1 گیگابایت اکنون قادر به استفاده از لایسنس رایگان دایرکت ادمین می باشند، کاربران سرور های مجازی با رم بیشتر از 1 گیگابایت در صورت تمایل می توانند جهت دریافت لایسنس رایگان دایرکت ادمین از طریق بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

تغییرات در سرویس ها و خدمات:

میزبانی وب حرفه ای = میزبانی وب پربازدید

در نسخه جدید اسپیس ایران نام سرویس های میزبانی وب حرفه ای به میزبانی وب پربازدید تغییر یافته است، در گذشته سفارش سرویس های میزبانی وب حرفه ای با امکان انتخاب میزان فضا، پهنای باند و تعداد هسته پردازنده توسط کاربران امکان پذیر بود، اکنون نحوه سفارش این سرویس ها تغییر یافته است و این سرویس ها در 5 پلان مختلف با تعرفه هایی مناسب تر از قبل توسط کاربران قابل سفارش هستند.

حذف پلان میزبانی وب 20 مگابایت

با توجه به افزایش حجم سیستم های مدیریت محتوا و فضای مورد نیاز برای راه اندازی یک سایت در سال های اخیر، سرویس های هاست 20 مگابایتی از لیست پلان های میزبانی وب حذف شده است، دلیل این موضوع نیاز به فضایی بیش از 20 مگابایت برای راه اندازی اکثر سیستم های مدیریت محتوا و موارد استفاده های اندک این میزان فضا بوده است، بدیهسیت که تمامی کاربران این سرویس ها تا مدت زمان دلخواه قادر به تمدید و استفاده از سرویس های خود می باشند.

com-A5

کد تخفیف COM-A5 یکی از پر استفاده ترین کد های تخفیف در اسپیس ایران بوده است، این کد تعرفه برای سفارشات ثبت دامنه های .com به همراه هاست 1000 تومان تخفیف در صورتحساب سرویس ها لحاظ می نمود، اکنون میزان تخفیف در صورت استفاده از این کد تخفیف به 2000 تومان افزایش یافته است.

سرویس های ارسال پیام کوتاه

اکنون در بخش پیام کوتاه امکانات ارسال از طریق بانک شماره، ارسال شغلی، سن و جنسیت و … به پنل های ارسال پیام کوتاه اسپیس ایران اضافه شده است تا بتوانیم یکی از کامل ترین پنل های ارسال پیام کوتاه را در اختیار کاربران قرار دهیم، همچنین تعرفه پنل ها نیز کاهش یافته است.

بخش مانیتورینگ

مانیتورینگ از دیگر بخش های سایت است که تغییرات زیادی در پلان های آن انجام شده است، تعرفه این سرویس ها نیز در سایت کاهش یافته است.

50 دامنه رایگان برای 50 نفر اول

با توجه به رونمایی نسخه جدید وبسایت اسپیس ایران 50 دامنه رایگان برای 50 کاربر اول در نظر گرفته شده است، در صورتی که از کاربران اسپیس ایران هستید، لطفا تجربه خود در استفاده از خدمات اسپیس ایران را در صفحه دیوار مشتریان ارسال فرمایید و در پایان پیام نام دامنه مورد نظر به همراه شناسه نیک خود جهت ثبت دامنه را ذکر نمایید.

سخن پایانی:

لیست تغییرات انجام شده بسیار وسیع می باشد و در یک مطلب قابل گنجایش نیست، شما می توانید از طریق بخش گزارش باگ وجود هرگونه خطای احتمالی، مشکلات طراحی و پیشنهادات خود درباره نسخه جدید اسپیس ایران را برای ما ارسال فرمایید و ما را در ارائه خدماتی کامل تر یاری نمایید.

برای آماده سازی نسخه جدید زمان و زحمات زیادی صرف شده است، در اسپیس ایران تمامی نرم افزار های استفاده شده و حتی لایسنس فونت ها به صورت قانونی تهیه می شود. متاسفانه در نسخه های قبلی وبسایت اسپیس ایران شاهد عدم رعایت کپی رایت و استفاده از طراحی ها، تصاویر و محتوای اسپیس ایران در سایر سایت ها بوده ایم. هدف ما پیشرفت وب فارسیست و از شما نیز میخواهیم تا با رعایت کپی رایت گامی در راستای ایجاد طرح و محتوای مفید بردارید.

بیشتر بخوانید

اسپیس ایران به زودی با طراحی جدید!

admin

قابلیت جدید سرویس های میزبانی وب ویژه: امکان نصب خودکار بیش از 300 اسکریپت

admin

هاست لینوکس ارزان

admin

حذف برخی محدودیت ها و امکانات جدید در تمامی پلان های میزبانی وب

admin

کاهش هزینه ی ثبت دامنه های بین المللی

admin

7 درصد تخفیف ویژه به مناسبت ماه مبارک رمضان

admin

نوشتن دیدگاه