Image

تفاوت های سی پنل با دایرکت ادمین

سی پنل و دایرکت ادمین هر دو کنترل پنل های محبوبی هستند و می توان این دو کنترل پنل را محبوب ترین کنترل پنل های میزبانی وب دانست، سوالی که در بسیاری مواقع برای کاربران مطرح می شود این است که باید کدام کنترل پنل را انتخاب کرد؟

سی پنل و دایرکت ادمین کنترل پنل هاستینگ هستند، از کنترل پنل های هاستینگ برای مدیریت هاست استفاده می شود و بدیهیست که تنها مدیران سایت ها به کنترل پنل دسترسی داشته باشند، به این معنا که کنترل پنل هاست برای بازدید کنندگان اهمیتی نداشته و معولا کابران متوجه نوع کنترل پنل هاست نخواهند شد.

یکی از اصلی ترین ویژگی این کنترل پنل ها ساده بودن کار با آن ها می باشد به طوری که پس از چند ساعت با اکثر بخش های کنترل پنل آشنا خواهید شد، افراد زیادی تنها کنترل پنل دایرکت ادمین را یک کنترل پنل کامل و حرفه ای می دانند و عده ای دیگر تنها حاضر به کار با سی پنل هستند، این موضوع معمولا به زمان شروع کار با کنترل پنل و اینکه کاربر به کدام کنترل پنل عادت دارد مرتبط است، واقعیت این است که این کنترل پنل ها به حد کافی قدرتمند و ساده هستند و ویژگی های متفاوت آن ها در نوع راه اندازی یک سایت هیچ تفاوتی برای کاربر ایجاد نمی کنند، تفاوتی ندارد هاست شما سی پنل است یا دایرکت ادمین، شما با هر دو کنترل پنل قادر به راه اندازی یک وبسایت حرفه ای خواهید بود، در حال حاضر تقریبا تمامی وبسایت های معتبر تحت لینوکس از یکی از این دو کنترل پنل استفاده می کنند.

سی پنل یا دایرکت ادمین ؟ کـدام بهـتـر اسـت؟

با وجود برخی تفاوت ها بین این دو کنترل پنل می توان گفت که نه سی پنل و نه دایرکت ادمین تاثیری در عملکرد وبسایت شما نداشته و تنها مختص کارهای مدیریتی هاست هستند، بازدیدکنندگان ارتباطی با کنترل پنل هاست شما ندارند، پس از چند روز تلاش برای یادگیری می توان با هر دو کنترل پنل به سادگی کار کرد، سی پنل و دایرکت ادمین هرکدام مزایا و معایب خود را دارند، سی پنل و دایرکت ادمین تنها یک محیط کاربری ساده یا پیشرفته هستند، اما آنچه که مهم تر است کیفیت سرویس میزبانی شما می باشد.

fa fa-check

پـایـداری و امکانات

سی پنل و دایرکت ادمین از نظر پایداری و امکانات تقریبا برابر بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند، در صورت استفاده از کانفیگ و بستر مناسب هر دو از پیداری مناسبی برخوردار هستند.

fa fa-lock

امنـیت

هرچه امکانات سیستم ها بیشتر شود ضعف های امنیتی نیز بیشتر می شود، به دلیل سادگی و پایداری دایرکت ادمین در حالت پیش فرض از امنیت بیشتری برخوردار می باشد.

fa fa-bolt

سـرعـت

به دلیل سبک بودن ساختار کنترل پنل دایرکت ادمین و قالب پیشفرض، این کنترل پنل به مراتب از سرعت بیشتری در بخش مدیریت نسبت به سی پنل برخوردار می باشد.

رابـط کاربـری

بزرگترین تفاوت این دو کنترل پنل رابط کاربری در بخش مدیریت می باشد و بدون شک این مورد یکی از مهم ترین معیار ها در انتخاب سی پنل یا دایرکت ادمین در بین کاربران می باشد.

دایرکت ادمین از رابط کاربری با ساختاری ساده و سبک استفاده می کند که موجب سرعت بیشتر در زمان بارگذاری صفحات در بخش مدیریت می شود، در سی پنل از رابط گرافیکی پیشرفته تر به همراه آیکن های جذاب برای بخش مدیریت استفاده شده است به همین دلیل سی پنل بیشتر مورد استقبال کاربران جدید قرار می گیرد و کنترل پنل پیشفرض بسیاری ازهاستینگ ها می باشد. به طور کلی برای یک کاربر حرفه ای که هر روز در حال کار با کنترل پنل های هاستینگ می باشد دایرکت ادمین یا سی پنل هیچ تفاوتی در عملکرد ندارند با این حال بسیاری از افراد محیط کاربری سی پنل را به دلیل زیبایی بیشتر ترجیح می دهند.

انتـخاب

سی پنل و دایرکت ادمین هر دو محبوب ترین کنترل پنل های هاستینگ جهان با پایداری و امکاناتی تقریبا یکسان هستند، این دو کنترل پنل می توانند نیاز کاربران را برای راه اندازی سایت های کوچک تا سایت های سازمانی و بزرگ را براورده سازند، انتخاب نهایی بر عهده کاربر خواهد بود، در اسپیس ایران امکان انتخاب نوع کنترل پنل برای کاربران در سرویس های میزبانی وب ویژه SSD فراهم شده است و کاربران می توانند کنترل پنل دلخواه هاست خود را انتخاب کنند.

هدف ما در این مقاله راهنمایی کاربران برای انتخاب کنترل پنل هاست بوده است و به شاخص های مهم در انتخاب این دو کنترل پنل از نظر سطح دسترسی کاربران پرداخته شده است، بدون شک این دو کنترل پنل از نگاه مدیران سرور دارای تفاوت های بسیار بیشتری هستند اما هدف ما دور نمودن کاربر از جزییات فنی و تنها پرداختن به مواردی بوده است که کاربر مستقیما با آن ها سروکار دارد.

پیشنهاد اسپیس ایران:

در اسپیس ایران سرویس های دایرکت ادمین از کیفیت و پایداری بسیار بالایی برخوردار بوده و پیشنهاد ما استفاده از سرویس های دایرکت ادمین می باشد.

۰۲۱-۷۷۰۰۰۰۰۳

۰۲۱-۲۲۲۳۸۶۹۰

پیامک: ۵۰۰۰۲۰۴۰۰۹۰

تمرکز اسپیس ایران ارائه سرویس های میزبانی وب با بالاترین کیفیت و مناسب ترین تعرفه های ممکن می باشد، سرویس هایی که کاربران را تا حد امکان از مشکلات جانبی دور نگاه دارد. خدمات اسپیس ایران شامل میزبانی وب، فروش هاست، ثبت دامنه، فروش هاست لینوکس، سرور مجازی، سرور اختصاصی و... می باشد.


SPACEIRAN 6.0 All Rights Reserved.