اسپیس ایران | بلاگ
سوالات متداول

name server یا نام سرور چیست؟

name server یا نام سرور چیست؟

Name Server یا NS آدرس سروری است که در اینترنت جهت میزبانی سایتها تعریف شده است. به عبارت دیگر یک سرور اینترنتی با استفاده از NS اختصاصی خود قابل شناسایی می باشد و دامین ها با ست شدن NS به هاست مورد نظر شما متصل می شوند.

همانطور که می دانید هر سرور از یک یا چند آی پی خاص استفاده می کند و نحوه ی دسترسی کاربران به سرور از طریق آی پی می باشد، اگر دامنه ها روی آی پی تنظیم شوند و در آینده آی پی آن سرور تغییر کند، کاربران مجبور هستند تا آی پی تک تک دامنه ها را تغییر دهید، برای همین از نام سرور استفاده می شود، نام سرور دامنه ها را به یک آی پی خاص تعریف شده ارجاع می دهد، در اینصورت اگر آی پی سرور تغییر یابد میزبان می تواند آی پی جدیدی را برای نام سرور تنظیم کند و احتیاج به هیچ تنظیماتی در تک تک دامنه ها نخواهد بود.

در آینده مقالات بیشتری در این مورد در وبسایت اسپیس ایران منتشر خواهد شد، در صورت هرگونه سوال یا مشکل در مورد این آموزش با ما در ارتباط باشید.

نام سرور چیست – دی ان اس چیست؟ – DNS چیست – آشنایی با DNS – domain name server – تنظیم دی ان اس – نام سرور – تنظیم دی ان اس دامین – تنظیمات دامین – نام سرور دامین – اتصال دامنه و هاست – استفاده دی ان اس

بیشتر بخوانید

htaccess. چیست؟ آشنایی با فایل htaccess

admin

لایسنس چیست؟

admin

در بخش هایی در وردپرس نیاز به اطلاعات ftp می باشد، اطلاعات اف تی پی هاست من چیست؟

admin

دامنه چیست؟

admin

چه مواردی برای راه اندازی یک وبسایت لازم است؟

admin

دی ان اس ها یا نیم سرور های سرویس هاست من چیست؟

admin

نوشتن دیدگاه