اسپیس ایران | بلاگ
وردپرس

آموزش تغییر کلمه عبور وردپرس از طریق فایل دیتابیس

آموزش تغییر کلمه عبور وردپرس از طریق فایل دیتابیس

ممکن است گاهی اوقات دسترسی شما به وردپرس امکان پذیر نباشد و یا مشکلی ایجاد شده باشد که نتوانید وارد پنل مدیریت شوید، یا کلمه عبور خود را فراموش کرده اید یا میخواهید نام کاربری پیش فرض مدیریت وردپرس را تغییر دهید در این آموزش ما با روش تغییر کلمه عبور در وردپرس از طریق فایل دیتابیس آشنا خواهیم شد.

تغییر کلمه عبور وردپرس از طریق فایل دیتابیس:

1- برای دسترسی به دیتابیس های سایت در کنترل پنل هاست خود وارد phpmyadmin شوید و روی دیتابیسی که سایت اطلاعات وردپرس در آن موجود می باشد کلیک کنید.

2- در اینجا لیستی از جداول دیتابیس سایت خود را مشاهده می کنید در همین قسمت به دنبال جدول wp_user بگردید و دو بار روی آن کلیک کنید، در این بخش کاربران عضو شده در وردپرس را مشاهده می کنید، با استفاده از گزینه edit قادر به ویرایش این موارد خواهید بود.  شما میتوانید تمام مشخصات کاربران را تغییر دهید اما نمی توانید کلمه عبور را تغییر دهید، چرا که کلمه عبور در وردپرس به دلابل امنیتی به صورت MD5 به کد تبدیل شده است، درMD5 از یک الگوریتم محرمانه استفاده می شود که کلمات عبور را به کد تبدیل می کند، اگر شما کلمه عبور مدنظر خود را در این بخش بدون تغییر وارد کنید دچار مشکل خواهید شد.

نگران نباشید در همین قسمت روی تب کنار پسورد کلیک کنید، یک پنجره کوچیک باز شده و لیستی از encode های کلمه عبور نمایش داده می شود. گزینه MD5 را انتخاب کنید، اکنون کلمه عبور جدید را وارد کنید و روی گزینه GO کلیک کنید تا به صورت خودکار کلمه عبور به MD5 تبدیل شود.

کلمه عبور جدید شما ست شده است و میتوانید وارد پنل مدیریت وردپرس وبسایت خود شوید.

روش دوم:  تغییر کلمه ورود وردپرس با استفاده از کد در phpmyadmin

پس از ورود به دیتابیس وبسایت مد نظر،  در قسمت بالا روی تب sql کلیک کنید و در صفحه ی جدید یک کادر وجود دارد، کد زیر را داخل کادر paste کنید.

UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5( 'new_password_here' ) WHERE `wp_users`.`user_login` = "admin_username";

کار این کد بروز رسانی دیتابیس می باشد همان کاری که در بالا به روش گرافیکی انجام شده است در این بخش با کد اجرا می شود، در قسمت new_password_here پسوورد جدید را وارد کنید و در پایین صفحه روی دکمه ی GO کلیک کنید.

کلمه عبور جدید شما ست شده است و میتوانید وارد پنل مدیریت وردپرس وبسایت خود شوید.

بیشتر بخوانید

وردپرس چیست؟ معرفی و بررسی کامل word press

admin

باگ وردپرس 3.7.1 : “هیچ پیوست چندرسانه‌ای پیدا نشد”

admin

11 نکته برای افزایش امنیت در وردپرس

admin

دلایل مشکل در ورود به بخش مدیریت وردپرس

admin

اطلاعیه امنیتی برای سایت های وردپرس

admin

آموزش حل مشکل کندی بخش مدیریت وردپرس در زمان استفاده از ووکامرس

admin

نوشتن دیدگاه