اسپیس ایران | بلاگ
هاستینگ

آی پی استاتیک چیست؟

آی پی ها به دو نوع استاتیک و داینامیک تقسیم می شوند، آی پی های داینامیک در هر بار ریست شدن مودم تغییر می کنند و ثابت نیستند اما آی پی های استاتیک ثابت هستند و پس از ریست شدن مودم تغییری نمی کنند و به عنوان آی پی اصلی کاربر استفاده می شوند، معمولا برای استفاده از آی پی استاتیک هزینه ی جداگانه ای از کاربران توسط سرویس دهنده ی اینترنت دریافت می شود، آی پی های استاتیک معمولا برای راه اندازی سرور یا مواردی که  دسترسی به صورت ریموت ضروری می باشد استفاده می شوند.

آی پی استاتیک با نام های Static IP ، آی پی ثابت ، private IP ، valid IP نیز شناخته می شود.

در صورتی که می خواهید بدانید که آی پی شما در حال حاظر استاتیک است یا داینامیک می توانید از بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران استفاده کنید.

ابتدا به بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران مراجعه فرمایید، این بخش آی پی فعلی شما را نمایش می دهد، سپس یکبار مودم خود را خاموش و روشن کنید و سپس مجددا به بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران مراجعه کنید.

در صورتی که آی پی نمایش داده شده پس از خاموش و روشن مودم با آی پی قبل از خاموش و روشن شدن مودم یکسان باشد آی پی شما استاتیک می باشد و در غیر اینصورت آی پی شما داینامیک می باشد.


آی پی استاتیک، آی پی ثابت ، آی پی ولید چیست – آی پی استاتیک چیست – موارد استفاده ی آی پی استاتیک – استفاده از آی پی استاتیک – اتصال به آی پی استاتیک – آی پی ثابت – آی پی داینامیک – Static ip – آی پی static

بیشتر بخوانید

پارک دامنه یا Park Domain چیست؟

admin

آموزش ورود به اکانت ایمیل هاست

admin

تاثیر نام دامنه در سئو سایت

admin

آموزش فعال سازی Register_Globals در سرویس های میزبانی وب

admin

نحوه نمایش محتوای دایرکتوری در هاست یا Directory Listing

admin

مدت زمان اعتبار گواهینامه های SSL رایگان

admin

نوشتن دیدگاه