اسپیس ایران | بلاگ
هاستینگ

آی پی داینامیک چیست؟

آی پی داینامیک چیست؟

آی پی داینامیک

آی پی ها به دو نوع استاتیک و داینامیک تقسیم می شوند.

آی پی های استاتیک ثابت هستند و پس از خاموش و روشن شدن مودم تغییری نمی کنند و به عبارتی تا زمانی که کاربر در حال استفاده از خدمات سرویس دهنده ی اینترنت خود و تمدید آی پی استاتیک خود باشد آی پی او همواره عددی ثابت خواهد بود، اما آی پی داینامیک عددی متغیر می باشد که با هربار خاموش و روشن شدن مودم تغییر خواهد کرد، تقریبا تمامی سرویس دهندگان اینترنت از آی پی داینامیک استفاده می کنند و آی پی های کاربران همواره با خاموش و روشن شدن مودم در حال تغییر می باشد، در صورتی که قصد استفاده از آی پی استاتیک یا ثابت را داشته باشید لازم است تا هزینه ی جداگانه ای را به سرویس دهنده ی اینترنت خود پرداخت کنید.

آی پی داینامیک با نام های آی پی پویا، آی پی متغیر و Dynamic IP نیز شناخته می شود.

در صورتی که می خواهید بدانید که آی پی شما در حال حاظر استاتیک است یا داینامیک می توانید از بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران استفاده کنید.

ابتدا به بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران مراجعه نمایید، این بخش آی پی فعلی شما را نمایش می دهد، سپس یکبار مودم خود را خاموش و روشن کنید و سپس مجددا به بخش نمایشگر آی پی اسپیس ایران مراجعه کنید.

در صورتی که آی پی نمایش داده شده پس از خاموش و روشن مودم با آی پی قبل از خاموش و روشن شدن مودم یکسان باشد آی پی شما استاتیک می باشد و در غیر اینصورت آی پی شما داینامیک است.


آی پی داینامیک چیست – آی پی داینامیک – آی پی من چیست – آیا آی پی من داینامیک است – آی پی چیست – انواع آی پی ip dynamip – آی پی غیر ثابت –  آی پی متغیر – Dynamic IP – آی پی پویا

بیشتر بخوانید

آموزش تنظیم ساعت هاست

admin

آی پی استاتیک چیست؟

admin

HTML چیست؟ آشنایی با زبان اچ تی ام ال

admin

نام میزبان هاست (hostname) من چیست؟

admin

پارک دامنه یا Park Domain چیست؟

admin

معنای ارور های 400 , 403 , 404 , 500 , 503 , 504

admin

نوشتن دیدگاه