پنج شنبه, 01 آبان 1393
ورود کاربران
آدرس ایمیل : کلمه عبور :   

HTML چیست؟ آشنایی با زبان اچ تی ام ال

HTML که مخفف عبارت HyperText Markup Language می باشد، در واقع زبان مرورگرهای وب است.

HTML به زبانی اطلاق می شود که سنگ بنای صفحات وب سایت می باشد. عموما تمامی زبانهای برنامه نویسی تحت وب، به نوعی وابسته به زبان HTML می باشند. بعنوان مثال، PHP، جاوا اسکریپت و زبان برنامه نویسی دات نت، زبانهایی هستند که علاوه بر داشتن قوانین و استانداردهای خود، از زبان HTML کمک می گیرند به طوری که کدهای نوشته شده در قالب خاصی، در بین کدهای HTML قرار داده می شود.


HTML زبانی می باشد که از زبان XML مشتق شده است. به این معنی که می توان گفت HTML نوع بخصوصی از زبان XML می باشد. XML زبانی است که سنگ بنای آن، تگ می باشد. تگ، همانند پرانتزی می باشد که می توان آن را باز کرد، درون آن چیزی قرار داد و سپس آن را بست. این تگها، می توانند هر اسمی داشته باشند و زبان XML آزادی کاملی را در این خصوص به شما داده است.

همانطور که گفته شد، HTML زبانی است که از تگ ها تشکیل شده است. به این مفهوم که هر تگ در زبان HTML معنا و مفهوم خاص خود را دارد و اصطلاحا به این کار، نشانه گذاری گفته می شود.

بعنوان مثال در زبان HTML چنانچه بخواهید متنی را بولد نمایید از کد زیر استفاده می نمایید:

<b>این یک متن بولد است</b>همانطور که ملاحظه می فرمایید، تگها با روش خاصی مشخص می شوند. تگ b در این مثال، در ابتدا باز می شود، درون آن چیزی قرار داده می شود، و سپس با "/" بسته می شود. درست همانند پرانتزها در یک عملیات ریاضی پیچیده که پرانتزها می توانند تو در تو باشند، تگها نیز می توانند به تعداد دلخواه تو در تو باشند. اصطلاحا به این عملیات indent گفته می شود.

برای مطالعه بیشتر در این خصوص، به سایت w3schools.com مراجعه نمایید این وبسایت از کامل ترین وبسایت ها در زمینه برنامه نویسی وب می باشد.

اچ تی ام ال چیست - html چیست - آشنایی با html - زبان html - معرفی زبان html

 • درباره اسپیس ایران

  اسپیس ایران در حال حاظر سومین سال فعالیت خود را سپری می کند، اسپیس ایران طی این سال ها با ارائه سرویس های مطلوب و پشتیبانی مستمر به نامی آشنا و معتبر در زمینه ی میزبانی وب و هاستینگ تبدیل شده است.

  مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات اسپیس ایران عبارتند از میزبانی وب لینوکس و انواع خدمات ثبت دامنه...

  ادامه...

 • میزبانی وب

   میزبانی وب فضای مورد نیاز برای دیده شدن وبسایت شما می باشد و اصلی ترین بستر راه اندازی یک وبسایت را فراهم می کند.
  اسپیس ایران با ارائه طیف وسیع پلان های ميزباني وب امکان میزبانی وبسایت شما را با هر بودجه ای در کنار کیفیت منحصر به فرد سرویس ها میسر کرده است.

  مشاهده سرویس های میزبانی وب

 • ثبت دامنه

  دامنه در حقیقت نام سایت شماست که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل می شود، شما در اسپیس ایران قادر خواهید بود تا طیف وسیعی از دامنه ها را با پسوند های مختلف به ثبت برسانید.

  در اسپیس ایران تمامی دامنه ها به نام کاربران به ثبت می رسد و کاربران مالک 100% دامنه های خود می باشند.

  اطلاعات بیشتر

 • بخش بلاگ

  اسپیس ایران دارای یکی از کامل ترین بخش های آموزشی در بین تمامی هاستینگ های فارسی زبان می باشد، بخش آموزشی اسپیس ایران در حال حاظر با عنوان "بخش بلاگ" به همراه صد ها مقاله ی اختصاصی به فعالیت خود ادامه می دهد.

  ورود به بخش بلاگ

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4